Jak prawidłowo się nawodnić

To, że woda w organizmie spełnia bardzo ważną rolę , to już wiemy. W końcu człowiek z większości składa się z wody.  Każdego dnia organizm potrzebuje 2 litry wody. Powtórzę jeszcze raz, wody, nie kawy, napojów czy soków. Nie ważne jaka jest pogoda czy pora
roku trzeba wypijać odpowiednia ilość wody. Organizm na pewno Ci się odwdzięczy.  Latem jednak, gdy "płynie" skwar z nieba organizm sam "woła" o wodę, aby go nawodnić. Jednakże nie każdy sięga po wodę tylko po soki, które tak naprawdę nie napoją na długo, ponieważ mają w sobie cukier. Po cukrze chce się pić. I znowu sięgamy po soki. I tak w kółko. Przedstawiam Wam kilka sposobów na to, żeby wypijać te 2 litry wody dziennie.Miej zawsze przy sobie butelkę wody. Jeśli idziesz do pracy czy szkoły połóż butelkę wody na stoliku. Człowiek ma w nawyku z nudów coś robić. Palacze idą zapalić , ci co lubią słodycze sięgną po batona. W końcu trzeba czymś zająć ręce. Ja polecam sięgnąć po wodę. Jeśli będzie w pobliżu Ciebie na pewno ją wypijesz. 
Możesz narysować na butelce linie z godziną. Zaznacz , że do godziny 12 musisz wypić połowę butelki. To poniekąd zobowiązanie wobec siebie. 
Nie wszyscy lubią wodę. Dlatego też dodaj do niej sok z cytryny i mięte. Na chłodne dni jest idealna. Jestem pewna , że do tego smaku się przekonasz. 
Jeśli jeździsz do pracy czy szkoły autem to zawsze miej butelkę w aucie. Zawsze się przyda. 
Bez różnicy czy wybierzesz wodę gazowaną czy tez nie, choć niektórzy twierdzą ze gazowa ma lepszy smak. Także wypróbuj. Jeśli będzie ci odpowiadała gazowana to pij pij pij ! 
Kupuj całe zgrzewki wody. Każdego dnia wyciągnij jedną i wypij. 
Zaznaczaj w kalendarzu, że wypiłaś 2 litry wody. Jestem pewna, ze będziesz sama z siebie dumna, że dałaś rade. 
Wypijaj 2 litry wody dziennie przez tydzień. Będziesz lepiej nawodniona, skóra gładsza i nie będziesz chodzić rozdrażniona. 


Pamiętaj mówi się o 2l wody dziennie , a chodzi o całkowity płyn dostarczony do organizmu.Czyli do tego zaliczamy płyn w zupach , w owocach we wszystkich produktach żywnościowych


Pobranie płynu
    
                                                                     

Co to woda metaboliczna ?
 Woda tworzona wewnątrz żyjącego organizmu poprzez zachodzące w nim procesy metaboliczne. Jej powstawanie jest powodowane utlenianiem energetycznych substancji pobieranych z pożywieniem

Trzeba pamiętać aby swoją dietę wzbogacić o warzywa które zawierają nawet do 95% wody,
owoce do 87% wody oraz napoje mleczne 86-90%.

Ciekawostka suchy pokarm zawiera około 10-16% wody 


Jeśli dostarczymy zbyt mało płynu do organizmu możemy doprowadzić do odwodnienia. Jak je rozpoznać ? Krew gęstnieje , skóra traci elastyczność , mocz ciemnieje , a nasze samopoczucie się pogarsza .

W bardzo łatwy sposób możemy sprawdzić jak nasz organizm jest nawodniony ! Jak ? Przez kolor naszego moczu . Może brzmi na początku absurdalnie , ale to sprawdzony i  praktyczny sposób
Udostepnij na Google Plus

Sugestia

Zapraszamy do zajrzenia również na inne blogi o podobnej tematyce
    Blogger Comment
    Facebook Comment