Jak rozsądnie się odchudzać


Chyba każda kobieta by chciała wyglądać szczupło, zdrowo i być wysportowaną. Zaczyna przemianę. Je zdrowo, od czasu do czasu ćwicząc. Mija kilka tygodni i... nic! Dlaczego jedząc zdrowo nie chudniemy? Podjadasz między posiłkami

Najlepiej jest, kiedy chcemy schudnąć jeść 5 posiłków dziennie ( oczywiście to również zależy od trwania naszego dnia) . Organizm jeśli dostaje ciągłą dawkę jedzenia , wie , że nie musi czerpać z zapasów i w ten sposób przyspiesza się nasza przemiana materii.  Jeśli mimo to , zjadasz 5 posiłków a waga nie drgnie to być może podjadasz jeszcze pomiędzy tymi pięcioma posiłkami. Pamiętajmy, ze każda szklanka soku, każdy cukierek, bułka to dodatkowe kalorie. Zamiast jedząc np. 1600 kcal możemy zjeść 2000 kcal. 


  
                                                               Nie trzymasz się diety

Jeśli masz dietę ułożona przez dietetyka, to nie bez powodu masz np. 1500 kcal i brak słodyczy, spaghetti czy tradycyjnego schabowego. Dietetyk powinien podejść do każdej osoby indywidualnie. Nie można również zamieniać sobie dni ( np. obiad z dnia pierwszego a śniadanie z drugiego). Ta dieta jest tak dobrana, żeby schudnąć. Trzeba o tym pamiętać. 
 Masz mało ruchu bądź jego brak

Aktywność fizyczna to 30% sukcesu. Przyspiesza przemianę materii i chudniemy szybciej. Oczywiście aktywność fizyczna ma też wiele innych zalet : wpływa na naszą sylwetkę, ujędrnia ciało, działa dobrze na układ nerwowy. Odpowiednia dieta połączona z aktywnością fizyczną to klucz do sukcesu. A efekty można zobaczyć już po 2 tygodniach. To dość szybko prawda? 
   
 Masz monotonny trening  

Jeśli ćwiczysz już jakiś czas kilka razy w tygodniu i nie widzisz efektów, to być może masz monotonny trening. Ciało przyzwyczaja się do danego rodzaju aktywności. Dlatego też, warto ćwiczyć 4-6 razy w tygodniu, lecz za każdym razem co innego. W okresie letnim można jeździć na rowerze, biegać, jeździć na rolkach...
   Jesz zbyt dużo kalorii

Jeśli chcesz sama ułożyć dietę musisz pamiętać, ze kalorii musi być mniej niż pokazuje ci  kalkulator CPM ( są takie kalkulatory w internecie). Żeby schudnąć należy odjąć 500 kcal dziennie. Tak więc jeżeli wyszło ci CPM na poziomie 2300 kcal to żeby schudnąć należy zjadać 1800 kcal. Oczywiście musi być również odpowiedni stosunek białka, węglowodanów oraz tłuszczów. 
Osoby, które chcą przejść na dietę boją się, że będą chodziły głodne. Nie można do tego dopuścić! Dlatego tak bardzo ważne jest wyliczanie swojego dziennego zapotrzebowania na energię. Jednakże  w trakcie odchudzania może być tak, ze przez tydzień czasu
będziemy czuć się " niedojedzeni". Dlaczego? Żołądek potrzebuje czasu , aby się "skurczyć". Niestety osoby z nadwaga czy tez otyłością jadły wcześniej na tyle dużo, że ich żołądek się "rozciągnął". Strach przed byciem głodnym jest na tyle silny, że osoby te nie chcą podjąć walki z dodatkowymi kilogramami.  Jak zatem poradzić sobie z tym wilczym głodem na diecie?

pij szklankę wody przed posiłkiem - wypełni żołądek i zjemy wtedy mniej
ograniczamy owoce o wysokim indeksie glikemicznym czyli gruszki, banany, winogrona, suszone owoce
jedz małe posiłki co 2-3 godziny
najważniejszy punkt to JEDZ ŚNIADANIA -  pożywny ranny posiłek jest w stanie nasycić nasz żołądek do 3 godzin. Nie następuje również szybki poziom cukru we krwi. 
między posiłkami jeśli jesteś głodna jedz warzywa- są niskokaloryczne i mają dużo błonnika
jedz powoli
nie wolno jeść przed telewizorem. Wpływa to na szybkość jedzonego posiłku.

Podsumowanie:

Nikt na diecie nie ma prawa się męczyć. Dieta ma być smaczna, zdrowa i szybka w przygotowaniu. Oczywiście należy pamiętać, że jeśli chcemy się odchudzać na własna rękę nie należy drastycznie podchodzić do sprawy i jeść nagle 1000-1200 kcal.  To stanowczo za mało.Udostepnij na Google Plus

Sugestia

Zapraszamy do zajrzenia również na inne blogi o podobnej tematyce
    Blogger Comment
    Facebook Comment