Rywalki. Następczyni Recenzja

Tytuł: Rywalki. Następczyni
Autor: Kiera Cass
Gatunek: powieść młodzieżowa, romans
Wydawnictwo: Jaguar
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Data premiery: 13-05-2015
Liczba stron: 360

Dwadzieścia lat temu zwykła Piątka, America Singer, przystąpiła do Eliminacji i wyszła za księcia Maxona. Dziś ich córka Eadlyn pragnie znaleźć prawdziwą miłość.

35 kandydatów
Jedna księżniczka
Nowe Eliminacje

Jak widzicie, bohaterką czwartej części jest Eadlyn Shreave, pierwsza córka Ami i Maxona. Rodzice zadecydowali, że to ona będzie następczynią tronu. Wbrew jej woli, kiedy ma 18 lat, organizuje Eliminacje, aby choć trochę poprawić morale w państwie. Niestety, nie wszystko idzie jak po maśle, a tak naprawdę to... nic. Osiemnastoletnia Eadlyn musi zrobić coś, aby uratować państwo i rodzinę. Tylko co, gdy wydaje się, że to ona jest problemem?
Nie polubiłam Eadlyn tak jak Ami, bo wydaje się nieprzystępna i niemiła. Rozumiem, że na jej barkach spoczywa los wszystkich, ale mogłaby choć trochę nie być taka zarozumiała. Szczególnie nie lubię tych słów: "Jestem Eadlyn Shreave. Nikt nie jest potężniejszy ode mnie". Miło zaskoczyła mnie para, jaką jest Ami i Maxon. Uważam, że America do bólu przypomina królową Amberly, a Maxon (na szczęście) jest przeciwieństwem swego ojca. Ich miłość jest naprawdę głęboka i oczekiwałam na te fragmenty, gdy opisani są oni. Bez wątpienia teraz będę czekać na kolejną część tej historii. "Następczyni" nie wypatrywałam, bo "Jedyna" skończyła się tak, że nie wyglądało na to, że "Rywalki" będą kontynuowane. Ach, i jeszcze ten koniec... Książka kończy się bardzo smutno i wyciska łzy z oczu. Nie będę spoilerować, ale: jak to możliwe?
Kto kocha "Rywalki" ten musi sięgnąć po tą część, a kto je lubi to polecam. A jeśli nie czytałeś/aś całej serii to ją zacznij, ponieważ jest miłą historią o miłości, wyborze i trudnych chwilach.Recenzja napisana przez Czytelnick

                                   

Udostepnij na Google Plus

Sugestia

Zapraszamy do zajrzenia również na inne blogi o podobnej tematyce
    Blogger Comment
    Facebook Comment