Amor vincit omnia

                       Amor vincit omnia
Czy zastanawialiście się kiedyś nad sensem słów "Amor vincit omnia"? Tworzą całkiem zgrabne zdanie, ładnie brzmią, ale czy ta złota myśl jest prawdą nad prawdami? Czy miłość naprawdę może zwyciężyć wszystko? Zapraszamy do poznania historii czterech par, każdej zbudowanej na innych relacjach.
Wszystko zaczyna się od Amandy i Aleksandra, ona pochodzi z rozbitej rodziny, on był wychowankiem domu dziecka, obydwoje dla pieniędzy potrafią zrobić naprawdę wiele, o ile nie wszystko. A ile potrafią zrobić dla miłości? Z początku wydaje się, że w ich słowniku nie ma takiego słowa jak „miłość”. Chodzą z sobą do łóżka tak po prostu „po przyjacielsku”. I w rok ich życie odwraca się o sto osiemdziesiąt stopni, a wszystko przez obsesyjną miłość, kłamstwa, zdrady i niedopowiedzenia.
Kolejnymi są Angelika i Hubert, ona nastoletnia chłopczyca, on żonaty biznesmen, który ma tylko jej pomagać w matematyce. Czy związek uczennicy i korepetytora ma szanse przetrwać, nawet jeśli dzieli ich czternaście lat różnicy? Co z rodziną Huberta, czy poświeci on żonę i dwoje synów dla jednej fascynacji? Ta historia wydaje się banalna, ale ma drugie dno. Tym drugim dnem jest ojciec Angeliki i była utrzymanka Huberta. To opowieść o tych, którzy już bardziej nie mogli sobie skomplikować życia.
Następni to Dominika i Tyler, ona z sercem na dłoni, a on skrajny egocentryk. Na pozór wszystko ich dzieli, ale jedno łączy, zarówno jej jak i jemu brak miłości. Dziewiętnastolatek rzuca swojej szesnastoletniej kumpeli szaloną propozycje, w efekcie na świecie pojawia się wcześniak-Kacperek. Młodzi ludzie wreszcie mają kogoś do kochania. Tylko czy gimnazjalistka i odcięty od konta rodziców bezrobotny poradzą sobie z odpowiedzialnością jaką niesie rodzicielstwo? A co kiedy na nich spadnie kilka innych problemów? Czy młodzi będą wystarczająco silni by pokonać wszelkie przeciwności?
Ostatnia para to Magdalena i Jakub. Ona chce pracować i robić karierę fotografa, on jako pastor woli by jego żona zajmowała się dziećmi i domem. Czy uda im się wypracować kompromis? Łączy ich wspólna huczna młodość, która była wyboistą drogą, pełną błędów. Czy po takich przejściach nie jest ich już w stanie nic rozdzielić? To o tym jak przeciwieństwa się przyciągają i jak walczą o miejsce lidera w związku, ale czynią to w taki sposób by nie niepokoić dzieci.
Opis możesz skrócić jeśli uznasz to za słuszne. Może się skończyć na pierwszym akapicie. Nie obrażę się. Z góry dziękuję za dodanie.
Kategoria Bloga
: Opowiadania obyczajowe

Udostepnij na Google Plus

Sugestia

Zapraszamy do zajrzenia również na inne blogi o podobnej tematyce
    Blogger Comment
    Facebook Comment