Assassins vs Templars

                        Assassins vs TemplarsParę słow na temat bloga :

Anno Domini 1503. 

Po tajemniczej śmierci papieża Alexandra VI na Wieczne Miasto pada strach. 

Po trwających tydzień uroczystościach pogrzebowych kardynałowie zamykają się w bezpiecznych murach Kaplicy Sykstyńskiej, aby pozostając w pozornej izolacji walczyć o głosy w krwawej walce o tron papieski.

 W cieniu malowideł książęta kościoła budują sojusze, knują spiski oraz obalają układy przecinków, wiedząc, że w Italii wciąż grasuję nienasycony Cesare Borgia, łaknący nowych zdobyczy i zaszczytów, a Zakon Rycerzy Świątyni skupił się wokół nowej Przywódczyni – równie niebezpiecznej jak Czarna Śmierć. 

Wszystko wskazuje na to, że z protekcją Borgii nową głową kościoła zostanie schorowany Francesco Todeschini-Piccolomini, jednak nawet najlepsi jasnowidze nie potrafią przewidzieć, kiedy pojawi się biały dym. 

Mieszkańcy Rzymu z niepokojem spoglądają w stronę Watykanu, niepewni jakie zmiany przyniesie wybór nowego Papieża.

 Równolegle do tych zdarzeń na mniejszej z wysp na Tybrze dochodzi do osobliwego spotkania.

 Z całego cywilizowanego świata przybywają pomniejsi Mistrzowie Zakonu Asasynów wraz ze swoją obstawą, aby pod przewodnictwem Wielkiego Mistrza Ezio Auditore wytyczyć kierunek działań odrodzonego Zakonu.

 Zarówno Templariusze w Watykanie, jak i Asasyni w byłej siedzibie rodu Orsini – są świadomi, że od ich wyborów może zależeć przyszłość świata, jaki znamy. A Ty? 

Po jakiej stronie staniesz?

 A może będziesz żyć w nieświadomości niczym marionetka, pociągana w szaleńczych zmaganiach przez obie walczące ze sobą frakcje? 

Wybór należy do Ciebie.

Kategoria Bloga
: Grupowiec
Udostepnij na Google Plus

Sugestia

Zapraszamy do zajrzenia również na inne blogi o podobnej tematyce
    Blogger Comment
    Facebook Comment